Szóval, muzulmán országban élünk, de mint írtam, minden hozzáférhető..
Jómagam leszoktam a dohányzásról, az utolsó szálat Magyarországon szívtam el, és ez nem tegnap történt. Hasonló a helyzet az alkoholfogyasztással is, amióta itt vagyunk, nem ittam egy kortyot sem. Ennek nincs különösebb oka, csak épp így jött ki a lépés. Lehet, hogy csak a megfelelő társaság hiányzik hozzá, meg lusta vagyok magamnak tölteni..
Jómagam leszoktam a dohányzásról, az utolsó szálat Magyarországon szívtam el, és ez nem tegnap történt. Hasonló a helyzet az alkoholfogyasztással is, amióta itt vagyunk, nem ittam egy kortyot sem. Ennek nincs különösebb oka, csak épp így jött ki a lépés. Lehet, hogy csak a megfelelő társaság hiányzik hozzá, meg lusta vagyok magamnak tölteni..
Azért tartunk itthon néhány palack bort, hátha kedvünk támad kibontani, íme a felhozatal:
Tudom, lehangolóan kevés. Aki eddig meg akart látagotni, most biztos meggondolta magát..
Legalább a pincészetek neveivel már találkoztam, ezeknek a boroknak az ára 5 crocs (RM50, azaz kb. 3.500 HUF) / palack körül mozog, aztán majd a vallatásnál kiderül, kidobtuk-e azt a sok pénzt az ablakon.. Remélem, nem! A jobb oldali a dél-afrikai borkalauz (Platter?) szerint megkapta a "Superquaffer of the year" címet. Megvan? Minden ismerősen cseng?
Simán lehet ihatatlan..
A Kaiken egy argentin borászat, palackon kis plusz címke, ami chileinek titulálja..
Simán lehet ihatatlan..
A Kaiken egy argentin borászat, palackon kis plusz címke, ami chileinek titulálja..
Készítettem néhány képet (telefon minőség) az egyik szupermarketben az italszekcióról:
Ennyit az előítéletekről..
Vissza a szupermarketbe a fagylalt (!) részhez:
Az érzékelhető, hogy a jól szituált alkoholista semmiképp nem hal szomjan, van miből választania. Itt is elkölthető rengeteg pénz szép címkéjű vacak borokra.
Kicsit olvasgattam:
Ausztrália 2001-ben megelőzte Franciaországot, és most övé az itteni piac kb. 50%-a. Számok, nem megbízható forrásból a fajtamegoszlásra: Cabernet 28%, Shiraz 18%, Chardonnay 36%, Sauvignon Blanc 21%. Ooopsz, az összesen 103%, úgyhogy a forrás tényleg nem megbízható (most látom csak: egy ausztrál kormányzati oldalon nem tudnak számolni, hihi!)! Mindegy, valami ilyesmi. A bort Malajziában jellemzően a nők fogyasztják. A megbízható forrásom szerint. :-)
Maláj bortermelőre sehogy sem sikerült bukkannom sem a szupermarketben, sem az interneten, ez nem lepett meg. Persze ettől még lehet, Thaiföldön próbálkoznak, van egy-két pici folt az országban, ahol megterem a szőlő, remélem most majd tudok újat mutatni nektek:
Tetszik a traktoruk?! Bujdósó Feri barátom lehet, hogy a képek láttán lecseréli a sajátjait.
Utánanézzek, mennyibe kerül egy ilyen gép? Fogyasztás, üzemeltetési költségek, m.o.-i szervízháttér, stb.? Ha érdekel, dobj egy mailt! Van egy állatkerti képviseletük Budapesten is, lehet tesztvezetésre jelentkezni... :-)
És szüret, egy kicsit másképp:
Az EU-ban biztos kötelező lenne a mentőmellény szüretelés közben. De ez Thaiföld, mosolygósabb hely..
Thaiföldön a mai napig használnak elefántokat munkavégzésre nehéz terepen, bár az arányuk rohamosan csökken, a munkájukat elveszik a gépek. Ezért létesült több elefántmenhely-cirkusz Thaiföldön, egyikben jártunk is két éve. Nekem siralmas, ahogy ezek az állatok focimezben rugdossák a labdát. Mindenféle állatos cirkuszt utálok, nem jó hely az nekik. Egy szőlőben talán jobban érzik magukat..
Szervezzek pincelátogatást? Kicsit körülnéznénk a szőlőben elefánthátról..
Linkek a thai borászatokhoz, akit közelebbről érdekel a technológia:
Engem a thai bor nem izgat fel, nem bízom benne, bár egyes szakírók (vajon fizethettek nekik, vagy a mosolygós vitte őket egy kört a csónakján:-) véleménye szerint jó borok készülnek. Biztos van jó rizsbor is. Annak aki szereti..Ennyit az előítéletekről..
Vissza a szupermarketbe a fagylalt (!) részhez:
Ezek itt a borfagyik! Én nem tudtam, hogy ilyen is van! Cabernet csokoládé, cseresznyés merlot, málna chardonnay és társaik (http://www.mercersdairy.com/wineicecream.php), annyi pénzért (RM30 ~ 2100 HUF), amennyiért egy üveg bort is vehetsz, illetve csak egy kicsit drágább, mint egy doboz Haagen-Dazs fagyi.. Ízlés dolga. Ittam olyan bort, aminek jót tenne a fagyi..
Borkínálatról, származási helyek: Ausztrália, Új-Zéland (de furi, ezt így írják? Túl sokszor nem írtam le az életben..), Franciaország, Dél-Afrika, Olaszország, Argentína, USA, Chile.. Láttam svájcit (!) is.
Magyar borral nem találkoztam, borszaküzletben is kerestem, ezen a piacon csak unikum lehet.
Sok a csavaros kupak, régebben ez megtévesztett volna, azt hittem, csak parafadugó lehet a minőségi borokban. Aztán meghallgattam erről Andreas Ebnert a Borkápolnában, és azóta ezt másképp látom. Korszerűbb, jobban záró technológia, a dugós borok aránya a nullához közelít. Csakhogy van itt egy kis emocionális vetület is.. Mindegy, csavaros: O.K.
Talán jobb, hogy a magyaroknak nincs pénze a csavaros technológiára. (mostiscsakdugósatvettem:-)
Egy borrendelő maláj link: http://www.casavino.com.my/
Ma a kezembe került a Time Out (~pestiest) egy különszáma, borokat teszteltek. Átfutottam. Egy rozéról a következőket írták:
"A rózsaszín borokkal kapcsolatban kialakult az a vélemény, hogy a hölgyeknek való. Nézzék meg Franciaországot, ott ezt a borfajtát a férfiak is szívesen fogyasztják."
Na, ezt most gondold végig! Hány palackot vennének itt egy Bujdosó Rosé Seccó-ból milliós nagyságrendű marketing-ráfordítások nélkül? Nem baj, így legalább több marad belőle nekünk..
Fröccsöt inni drága! Egyetlen fajta szénsavas ásványvíz kapható, normál ára ~4 RM (280 HUF) / literes palack, drágább, mint a 100%-os almalé! Ha leértékelés van, bevásárolunk, mi az almafröccshöz használjuk. A képen a Perriertől jobbra, az Evian alatt látható ez a Sparkling nevű jól pozicionált maláj termék :-)
Tömények, likőrök: minden ismert és kevéssé ismert (Canadian Club, Old Smuggler :-)) kapható:
Sörök: van minden. Tiger (1932-ben Szingapúrban kezdték palackozni), mint helyi (Szingapúr 1965-ig Malajziához tartozott), különben hibátlan, májusban kóstolgattam.
És minden más: Leffe, Guiness, Coronita ~10 RM, van Carlsberg, meg sokféle, dobozosak ~5-6RM környékén. Nem olcsó, asszem. Szerencsére nem szeretem a sört annyira.
Remélem átfogó és hiteles képet sikerült adnom a káros szenvedélye(in)kről. Írtam mindenről?
A szerencsejátékról és a nőkről majd egy más alkalommal..
5 megjegyzés:
a "jobboldali" fehér Chenin Blanc nagyon finom fehérbor, gyakran vásárolom ezt itthon /még dugós verzióban ismertem meg, a csavaros valóban semmit nem ártott a minőségének/. Szóval bátran tessék kibontani, meginni! Az ilyen hosszú alkoholmentes időszak amúgy is ártalmas az egészségre ...!!
Üdv, Jaksi
Kaikent egyszer tőled kaptam, onnan ismertem.
Egy palack Simonsig shirazt meg a Zakortól.
Így adtatok valami támpontot.
Na, úgy tűnik van esély rá, hogy ihatóak.. Referálok!
végre vmi gastro-s írás, alakul ez.Dániából anno hoztunk thai bort, nem aratott osztatlan sikert.Ferinek egy elefántos ismerkedést le tudok szervezni az állatkertbe!
üdv
zsolt, a hajószakács
Majd írok még a kajákról, erről itt lehet! Izgalmas a hely ilyen szempontból. Bár erről jobb lenne Michaellel konzultálnod, lenne közös téma, szakemberek egymás között:
http://dabzmalaysia.blogspot.com/2010/09/hari-raya.html
ld. a megjegyzést
Köszönöm a linket.
Érdekes, bár a kedvemet nem hoztad meg ezekhez a borokhoz.;)
És bár nem értek hozzá, szerintem ezek a fajta traktorok rettenetesen sokat fogyasztanak. (150kg/nap, úgy hiszem)
Megjegyzés küldése